kringlaskolan

15 oktober 2018

Så viktigt! https://www.facebook.com/235664313780052/posts/243942132952270/

Läs mer
kringlaskolan

11 oktober 2018

Har du tänkt på att ställa ditt barn i kö? Till årets förskoleklass står över hundra barn kvar i kön. Barn vi inte kunnat ge plats. Vissa blir utan plats även fast de har syskonförtur just pga att de …

Läs mer
kringlaskolan

6 oktober 2018

🎉 Högstadiet hyllar våra lärare, förskollärare och lärare i fritidshem genom att delta i #världensstörstaapplåd #lärardagen #lärardagen2018 #internationellalärardagen #lärarnasdag #clioonline 5 …

Läs mer
kringlaskolan

6 oktober 2018

🎉 Mellanstadiet hyllar våra lärare, förskollärare och lärare i fritidshem genom att delta i #världensstörstaapplåd #lärardagen #lärardagen2018 #internationellalärardagen #lärarnasdag #clioonline 5 …

Läs mer
kringlaskolan

6 oktober 2018

🎉 Lågstadiet hyllar våra lärare, förskollärare och lärare i fritidshem genom att delta i #världensstörstaapplåd #lärardagen #lärardagen2018 #internationellalärardagen #lärarnasdag #clioonline 5 …

Läs mer
kringlaskolan

5 oktober 2018

Så här såg årets uppvaktning av lärarna ut hos oss på #kringlaskolan med anledning av #internationellalärardagen #lärardagen2018 Vi överraskade också lärarna genom att delta i #världensstörstaapplåd …

Läs mer
kringlaskolan

4 oktober 2018

Fira din lärare 🎈 Fredag 5 oktober är det Internationella lärardagen. Då borde varenda lärare hyllas och uppmärksammas lite extra 😊 Hur ser lärares uppdrag ut, vad står i Skollagen? 2 § Alla barn …

Läs mer
kringlaskolan

1 oktober 2018

Europeiska Dyslexiveckan uppmärksammas givetvis hos oss 😊

Läs mer
kringlaskolan

26 september 2018

Titta och slå på ljudet 💜 man kan ju inte bli annat än ”Happy, feliz, lycklig” av detta 😊 Våra barn sjunger för Världens barn och samlar in pengar, du får gärna bidra du också på pg 9019506, märk …

Läs mer
kringlaskolan

26 september 2018

Våra barn sjunger för världens barn 💖 Vi ses väl ikväll 😊 26/9 kl.18.30 Det är i Pingstkyrkans lokaler, Fri entré https://www.facebook.com/Kringlaskolan/videos/1095357500577619/

Läs mer
kringlaskolan

23 september 2018

Ingen kan göra allt men alla kan göra något 💜 DU KAN GÖRA SKILLNAD 😊 för VÄRLDENS BARN genom att komma på den konsert våra elever håller tillsammans med Perla i Pingstkyrkans lokaler nu på onsdag den …

Läs mer
kringlaskolan

22 september 2018

Kunskapen om vikten av att läsa och entusiasmen för att få våra elever att läsa böcker behöver spridas och smitta av sig hos både barn, föräldrar och lärare. Tänk om alla kunde få uppleva böckernas …

Läs mer
kringlaskolan

17 september 2018

Välkommen till årets konsert till förmån för Världens barn. Onsdag 26/9 kl.18.30 i Pingstkyrkans lokaler Södertälje DU är välkommen 💚 evenemanget öppet för allmänheten och det är Fri entré …

Läs mer
kringlaskolan

15 september 2018

En bra dag idag, vi gör det tillsammans du och jag 💜 VÄLKOMMEN den 26/9 kl.18.30 på konsert för världens barn. Fri entré 😊 Filmklippen är från 2016 då vi också deltog i arrangemanget. Denna gång har …

Läs mer
kringlaskolan

15 september 2018

Genom att vi deltar i denna konsert för världens barn med tillhörande insamling kan vi också bidra till att barn får mat och sjukvård. Välkomna den26/9 kl.18.30 Lokal: Pingstkyrkan https://www.fac…

Läs mer
kringlaskolan

14 september 2018

Ni kommer väl 😊 Som enda skola i Södertälje har vi blivit utvalda av Perla att få äran att vara kör på årets Väldens barn konsert! En fantastisk upplevelse för eleverna i åk 1-3, temat på låtarna …

Läs mer
kringlaskolan

11 september 2018

❤️🧡💛💚💙💜🖤hela "färgpaletten" Tillsammans, sida vid sida, gemenskap, glädje Värdegrundsarbete ger resultat 😊 (Delar på detta sätt istället eftersom ljudet försvann på gårdagens inlägg) https://www.yo…

Läs mer
kringlaskolan

9 september 2018

Idag är för våra elever en spännande dag, skolan har ett viktigt demokratiuppdrag. Så här har det bland annat sett ut i veckan. Men det har också varit tungt i veckan. Tungt när elever undrar över …

Läs mer
kringlaskolan

9 september 2018

Påminner om att det den 5/10 är internationella Lärardagen Tänk på att visa uppskattning till alla lärare. Varje dag ägnar de åt att ge våra elever en god miljö för utveckling och lärande samt att ge …

Läs mer
kringlaskolan

8 september 2018

Ett superviktigt inlägg. Är du medveten om hur ditt barn/ungdom agerar? Vilket ansvar tar du, lär du dem att bjuda in eller stänga ute? https://www.facebook.com/147976211941149/posts/2248011375270945/

Läs mer

Vi som jobbar här

Sirkka Persson

Rektor
sirkka.persson@kringlaskolan.se

Linda Sandblom

Biträdande rektor åk F-6
linda.sandblom@kringlaskolan.se

Magnus Andersson

Biträdande Rektor åk 7-9
magnus.andersson@kringlaskolan.se

Anna-Karin Lindahl

Åk 7-9
Lärare/SYV
anna-karin.lindahl@kringlaskolan.se

Lotta Axby

Åk 1-3 Läslabbet
Förstelärare - Legitimerad Lärare
lotta.axby@kringlaskolan.se

Marianne Barkgård

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marianne.barkgard@kringlaskolan.se

Maria Brunemalm

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Nina Mykkänen Bryant

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
nina.mykkanen-bryant@kringlaskolan.se

Johanna Kivinniemi Svensson

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Veronica Bergström

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Madeleine Persson

Åk 1-3
Lärare
madeleine.persson@kringlaskolan.se

Tiina Oksman

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
tiina.oksman@kringlaskolan.se

Marie Granqvist

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marie.granqvist@kringlaskolan.se

Elin Wahlstedt

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
elin.wahlstedt@kringlaskolan.se

Jessica Hermansson

Åk 1-3 Åk 7-9
Legitimerad Lärare
jessica.hermansson@kringlaskolan.se

Nedzad Karaahmetovic

Åk 1-6
Legitimerad Lärare
nedzad.karaahmetovic@kringlaskolan.se

Neila Georges

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
neila.georges@kringlaskolan.se

Josefin Olsson

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
josefin.olsson@kringlaskolan.se

Ninous Chabo

Åk 4-9
Lärare
ninous.chabo@kringlaskolan.se

Laila Gawriye

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
 

Vakans

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
 

Fima George

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
fima.george@kringlaskolan.se

Lina Martelius

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
lina.martelius@kringlaskolan.se

Liselotte Kok

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
liselotte.kok@kringlaskolan.se

Cecilia Bergström

Åk 4-9 Spec
Legitimerad Lärare
cecilia.bergstrom@kringlaskolan.se

Camilla Linden

Musik
 

Lotta Söderholm

Socialpedagog
 

David Fundin

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
david.fundin@kringlaskolan.se

Philip Gerges

Åk 5-9
Legitimerad Lärare
philip.gerges@kringlaskolan.se

Mattias Pihl

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
mattias.pihl@kringlaskolan.se

Lisa Thörnberg

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
lisa.thornberg@kringlaskolan.se

Therese Lundh

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
therese.lundh@kringlaskolan.se

Sebastian Larsson

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
sebastian.larsson@kringlaskolan.se

Francisco Delgado

Åk 7-9
Lärare
francisco.delgado@kringlaskolan.se

Lars Hansen

Åk 7-9
Legitimerad lärare
Lars.hansen@kringlaskolan.se

Kristina Tallqvist

Åk 4-9 Slöjd Textil
kristina.tallqvist@kringlaskolan.se

Anna Willford

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
anna.willford@kringlaskolan.se

Kristina Özel-Jakobson

Åk 7-9
kristina.ozel-jakobsson@kringlaskolan.se

Jennifer Andersson

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
jennifer.andersson@kringlaskolan.se

Gunilla Karolin

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
gunilla.karolin@kringlaskolan.se

Anna Hällgren

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
anna.hallgren@kringlaskolan.se

Amel Mete

Förskoleklass/Fritids
 

Jenny Medin

Fritids/Resurs
Fritidspedagog
jenny.medin@kringlaskolan.se

Carre Salmela

Fritids/Resurs
carre.salmela@kringlaskolan.se

Lesly Cantarero

Fritids/Resurs
lesly.cantarero@kringlaskolan.se

Nicole Hartwig

Fritids/Resurs
nicole.hartwig@kringlaskolan.se

Carolina Granholm

Fritids/Resurs
carolina.granholm@kringlaskolan.se

Vakans

Fritids/Resurs
 

Mikaela Eldebrink

Fritids/Resurs
mikaela.eldebrink@kringlaskolan.se

Joonas Ruotsaari

Fritids/Resurs
joonas.ruotsaari@kringlaskolan.se

Filip Hynninen

Fritids/Resurs
filip.hynninen@kringlaskolan.se

Bachir Katourgi

Fritids/Resurs
bachir.katourgi@kringlaskolan.se

Veronica Hoffman

Resurs
veronica.hoffman@kringlaskolan.se

Anneli Nilsson

Resurs
anneli.nilsson@kringlaskolan.se

Charlotte Richardsson

Resurs
charlotte.richardsson@kringlaskolan.se

Rebecca Kenk

Resurs
rebecca.kenk@kringlaskolan.se

Agneta Pettersson

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Hanaa Kassab

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Suhad Alsabahi

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Gunilla Perrakoski

Skolkurator
skolkurator@kringlaskolan.se

Veronika Wredh

Skolsköterska
skolskoterskan@kringlaskolan.se

Lena Matton

Skolsekreterare
lena.matton@kringlaskolan.se

Pernilla Ågren

Skolvärdinna
pernilla.agren@kringlaskolan.se

Sandra Lazarevic

Bibliotekarie
sandra.lazarevic@kringlaskolan.se

Varouj Jehmezian

Vaktmästare
vaktis@kringlaskolan.se

Peter Polvi

IT-support
Dindator.se

Peter Karlsson

IT-support
Dindator.se

Serban Albu

IT-support
Dindator.se