kringlaskolan

22 januari 2019

Syskonförtur - Har du tänkt på att ställa ditt barn i kö? Vissa blir varje år utan plats även fast de har syskonförtur just pga att de inte stått i kö. Vi tar endast emot 54 elever varje läsår. …

Läs mer
kringlaskolan

21 januari 2019

Läs mer
kringlaskolan

19 januari 2019

Det är med anledning av detta som vi erbjuder valfri Morgonpuls före skoltid samt PFL - puls för lärande, Röris och Brainbreaks som delar av undervisning. Utöver det erbjuder vi också alternativ …

Läs mer
kringlaskolan

17 januari 2019

I morgon fredag måste ni bara se när vår elev Greta Thunberg är gäst hos Skavlan på SVT1 kl.21.00 😊 Skavlan har länge varit ett av mina favoritprogram men det var första gången jag satt i publiken. …

Läs mer
kringlaskolan

15 januari 2019

Kringlaskolan brukar inte dela reklam MEN denna har ett så bra budskap att den är värd att titta på. Lyssna, titta och diskutera detta viktiga budskap. Tillsammans kan vi göra skillnad, positiv …

Läs mer
kringlaskolan

10 januari 2019

⭐️ Vi i ledningen har ofta anledning att känna oss stolta över vår personal och den verksamhet vi bedriver här på Kringlaskolan. Något vi lägger stor vikt vid och tar emot en hel del studiebesök för …

Läs mer
kringlaskolan

10 januari 2019

Varmt välkomna tillbaka önskar vi alla elever

Läs mer
kringlaskolan

8 januari 2019

Vår senaste rekrytering: Hej jag heter Yusef Matte. Jag bor i Södertälje, är gift och har två barn. Jag har bott i Sverige i ca. 9 år. Jag pratar svenska, engelska, italienska, kaldeiska och …

Läs mer
kringlaskolan

7 januari 2019

Vi är glada att få hälsa en ny kollega välkommen till Team Kringlaskolan 😊 ”Hej! Mitt namn är Alexandra Barkavme. Jag är född och uppvuxen i Södertälje, där jag också är bosatt. Jag börjar min …

Läs mer
kringlaskolan

3 januari 2019

Hej, Ida heter jag. Jag är född och uppvuxen i Södertälje & bor nu nära Centrum tillsammans med min sambo. Jag har innan Kringlaskolan arbetat på Soldalaskolan i över 5 år. Jag är en positiv person …

Läs mer
kringlaskolan

30 december 2018

I morgon är det sista dagen på 2018 och på tisdag är det därmed ett nytt år 2019. Vi hoppas såklart att alla våra elever och alla andra haft ett bra år och ser fram emot det nya. Men... vi vet också …

Läs mer
kringlaskolan

25 december 2018

Till förskoleklassen välkomnar vi Hej! Jag heter Diana. Jag bor i Södertälje med min familj och min hund. På fritiden umgås jag mest med familjen och tar det lugnt. Jag är utbildad förskollärare …

Läs mer
kringlaskolan

25 december 2018

Vi är glada att hälsa välkommen till Hej, jag heter Gunilla. Jag är lärare för lågstadiet och har även arbetat många år inom förskolan, nu senast i Trosa kommun. Kommunikation är ett måste för mig …

Läs mer
kringlaskolan

24 december 2018

Säger som min vän Johanna Järnhäll från Tjejhuset. Med risk för att förstöra julmyset vill vi ändå lyfta detta. Jul kan vara otroligt härligt men också otroligt jobbigt för väldigt många. Många …

Läs mer
kringlaskolan

21 december 2018

Vi förstärker teamet i förskoleklass med ytterligare en leg. förskollärare. Varmt välkommen säger vi Hej! Jag heter Malin Kosatha och är utbildad förskollärare. Jag kommer senast från en kombinerad …

Läs mer
kringlaskolan

20 december 2018

Vi är glada att presentera vår nya förstärkning på mellanstadiet 😊 känns fint att vår plan för fortsatt kvalitetsförbättring med utökad personalstyrka håller. Hej! Jag heter Emilie Fjellstedt …

Läs mer
kringlaskolan

19 december 2018

Glöm inte visa uppskattning till ditt barns lärare, ett personligt tack betyder så mycket 💗 Själv tackar jag Inga Arman för denna dikt

Läs mer
kringlaskolan

18 december 2018

Vi vill gärna presentera vår nya medarbetare som ersätter Nina, lärare i åk 2, nu när hon flyttar till USA. Hej, jag heter Anjuli. Rörelse i undervisningen ett måste tycker jag och jag värdesätter …

Läs mer
kringlaskolan

14 december 2018

Dagens firande var mycket uppskattat 😊 tack

Läs mer
kringlaskolan

8 december 2018

Lucia torsdag den 13/12-18 ENDAST för Kringlaskolans elever och personal Minnet av Lucia kommer likt de senaste åren att högtidlighållas i St:Ragnhildskyrkan i Södertälje centrum. Det kommer att ske …

Läs mer

Vi som jobbar här

Sirkka Persson

Rektor
sirkka.persson@kringlaskolan.se

Linda Sandblom

Biträdande rektor åk F-6
linda.sandblom@kringlaskolan.se

Magnus Andersson

Biträdande Rektor åk 7-9
magnus.andersson@kringlaskolan.se

Anna-Karin Lindahl

Åk 7-9
Lärare/SYV
anna-karin.lindahl@kringlaskolan.se

Lotta Axby

Åk 1-3 Läslabbet
Förstelärare - Legitimerad Lärare
lotta.axby@kringlaskolan.se

Marianne Barkgård

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marianne.barkgard@kringlaskolan.se

Maria Brunemalm

Åk 1-3
Legitimerad Lärare

maria.brunemalm@kringlaskolan.se
 

Johanna Kivinniemi Svensson

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Veronica Bergström

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
veronica.bergstrom@kringlaskolan.se

Madeleine Persson

Åk 1-3
Lärare
madeleine.persson@kringlaskolan.se

Tiina Oksman

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
tiina.oksman@kringlaskolan.se

Marie Granqvist

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marie.granqvist@kringlaskolan.se

Anjuli Kopta

Åk 1-3
Legitimerad lärare

anjuli.kopta@kringlaskolan.se

Gunilla Hjelmlund

Åk 1-3
Legitimerad lärare

gunilla.hjelmlund@kringlaskolan.se

Elin Wahlstedt

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
elin.wahlstedt@kringlaskolan.se

Jessica Hermansson

Åk 1-3 Åk 7-9
Legitimerad Lärare
jessica.hermansson@kringlaskolan.se

Nedzad Karaahmetovic

Åk 1-6
Legitimerad Lärare
nedzad.karaahmetovic@kringlaskolan.se

Neila Georges

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
neila.georges@kringlaskolan.se

Josefin Olsson

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
josefin.olsson@kringlaskolan.se

Ninous Chabo

Åk 4-9
Lärare
ninous.chabo@kringlaskolan.se

Laila Gawriye

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
 

Emelie Fjellstedt

Åk 4-6
Legitimerad lärare

emelie.fjellstedt@kringlaskolan.se

Fima George

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
fima.george@kringlaskolan.se

Lina Martelius

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
lina.martelius@kringlaskolan.se

Liselotte Kok

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
liselotte.kok@kringlaskolan.se

Cecilia Bergström

Åk 4-9 Spec
Legitimerad Lärare
cecilia.bergstrom@kringlaskolan.se

Ann-Charlotte Söderholm

Socialpedagog
ann-charlotte.soderholm@kringlaskolan.se
 

David Fundin

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
david.fundin@kringlaskolan.se

Philip Gerges

Åk 5-9
Legitimerad Lärare
philip.gerges@kringlaskolan.se

Mattias Pihl

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
mattias.pihl@kringlaskolan.se

Lisa Thörnberg

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
lisa.thornberg@kringlaskolan.se

Therese Lundh

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
therese.lundh@kringlaskolan.se

Sebastian Larsson

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
sebastian.larsson@kringlaskolan.se

Francisco Delgado

Åk 7-9
Lärare
francisco.delgado@kringlaskolan.se

Lars Hansen

Åk 7-9
Legitimerad lärare
Lars.hansen@kringlaskolan.se

Kristina Tallqvist

Åk 4-9 Slöjd Textil
kristina.tallqvist@kringlaskolan.se

Anna Willford

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
anna.willford@kringlaskolan.se

Kristina Özel-Jakobson

Åk 7-9
kristina.ozel-jakobsson@kringlaskolan.se

Ida Liefvergren

Åk 7-9
Lärare

ida.liefvergren@kringlaskolan.se

Jennifer Andersson

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
jennifer.andersson@kringlaskolan.se

Gunilla Karolin

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
gunilla.karolin@kringlaskolan.se

Malin Kosatha

Förskoleklass
Legitimerad förskollärare
malin.kosatha@kringlaskolan.se

Diana Vähäkuopus

Förskoleklass
Legitimerad förskollärare
diana.vahakuopus@kringlaskolan.se

Anna Hällgren

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
anna.hallgren@kringlaskolan.se

Anette Hagert

Förskoleklass/Fritids
anette.hagert@kringlaskolan.se

Emel Mete

Förskoleklass/Fritids
emel.mete@kringlaskolan.se
 

Jenny Medin

Fritids/Resurs
Fritidspedagog
jenny.medin@kringlaskolan.se

Carre Salmela

Fritids/Resurs
carre.salmela@kringlaskolan.se

Lesly Cantarero

Fritids/Resurs
lesly.cantarero@kringlaskolan.se

Nicole Hartwig

Fritids/Resurs
nicole.hartwig@kringlaskolan.se

Carolina Granholm

Fritids/Resurs
carolina.granholm@kringlaskolan.se

Saara Ruotsaari

Fritids/Resurs
saara.ruotsaari@kringlaskolan.se

Mikaela Eldebrink

Fritids/Resurs
mikaela.eldebrink@kringlaskolan.se

Joonas Ruotsaari

Fritids/Resurs
joonas.ruotsaari@kringlaskolan.se

Filip Hynninen

Fritids/Resurs
filip.hynninen@kringlaskolan.se

Bachir Katourgi

Fritids/Resurs
bachir.katourgi@kringlaskolan.se

Anneli Nilsson

Resurs
anneli.nilsson@kringlaskolan.se

Charlotte Richardsson

Resurs
charlotte.richardsson@kringlaskolan.se

Rebecca Kenk

Resurs
rebecca.kenk@kringlaskolan.se

Hanaa Kassab

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Suhad Alsabahi

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Gunilla Perrakoski

Skolkurator
skolkurator@kringlaskolan.se

Veronika Wredh

Skolsköterska
skolskoterskan@kringlaskolan.se

Pernilla Ågren

Skolvärdinna
pernilla.agren@kringlaskolan.se

Sandra Lazarevic

Bibliotekarie
sandra.lazarevic@kringlaskolan.se

Varouj Jehmezian

Vaktmästare
vaktis@kringlaskolan.se

Serban Albu

IT-support
Dindator.se

Peter Polvi

IT-support
Dindator.se