kringlaskolan

15 maj 2019

Tänkvärt Vad sänder vi för signaler https://www.facebook.com/TheStayAtHomeChef/videos/2075241026102573?s=1053113578&v=e&sfns=mo

Läs mer
kringlaskolan

10 maj 2019

När man som rektor ser detta i sociala medier blir man glad, stolt och varm i hjärtat 💗

Läs mer
kringlaskolan

10 maj 2019

Vi vill förstärka vårt Team och söker fler leg. Lärare till åk 4-6 samt även en som är behörig i svenska för åk 7-9, gärna i kombination med ett eller fler ämnen. Vid intresse kontakta mig så kan …

Läs mer
kringlaskolan

9 maj 2019

Månadens aktivitet för Kringlaskolans personal är valfri att anmäla sig till. Vi provar olika aktiviteter för att ha trevligt tillsammans. Friskvård och personalhälsa som ökar trivsel och förbättrar …

Läs mer
kringlaskolan

8 maj 2019

Igår var vår rektor Sirkka Persson en av talarna på Skolriksdag 2019. Temat handlade om en av de frågor vi i Team Kringlaskolan verkligen brinner för, nämligen skolutveckling. Hur kan vi bidra på …

Läs mer
kringlaskolan

2 maj 2019

I vårt Trygghetspaket är arbetet för en vålds- och drogfri skola en viktig del. Som med allt systematiskt arbete är det viktigt att arbeta både främjande, förebyggande och åtgärdande för att uppnå …

Läs mer
kringlaskolan

1 maj 2019

Festkläder eller finkläder Med tanke på miljö och ekonomifrågan vill vi på olika sätt bidra till ett hållbart samhälle och minska på konsumtion. Vi önskar också likt vi gör med skridskor och annat …

Läs mer
kringlaskolan

25 april 2019

Stort grattis säger vi ⭐️👏 Hoppas fler hittar till denna sport. https://www.facebook.com/703846197/posts/10156216717831198?sfns=mo

Läs mer
kringlaskolan

17 april 2019

Som alltid ägnas mycket tid på elevernas lov till att förbättra miljön på olika sätt. Nu blir det vårfint 😊

Läs mer
kringlaskolan

14 april 2019

Högläsning för barn är som vi berättat tidigare väldigt viktigt, det ger många positiva effekter. Bland annat kan det handla om att en femåring som vuxna läst för kan ha lärt så många som 1,4 …

Läs mer
kringlaskolan

13 april 2019

Igår blev Sirkka, vår rektor, kontaktad av reporter Katarina Sandberg, Skolvärlden, med anledning av en tweet hon skrivit 😊 Kul att de ville plocka upp detta ämne och dela vidare https://skolvarlden…

Läs mer
kringlaskolan

12 april 2019

Detta stod på rektorns skrivbord när hon kom till jobbet i morse 😊 Tänk så mycket det betyder med människor som visar uppskattning på olika sätt 💜 omtanke, kärlek, tacksamhet... ”Den lyckan som …

Läs mer
kringlaskolan

10 april 2019

Nytt i entrén 😊 Nu är det väl synligt att vi är en del av Pysslingens skolor 👍 Pysslingen startade sina första verksamheter redan på 1980-talet och är därmed en del av Sveriges äldsta utbildningsför…

Läs mer
kringlaskolan

9 april 2019

Några av de bästa gåvor du kan ge till ditt barn är att - läsa för det - visa att du själv läser - lyssna när hen läser - prata om det ni läser - berätta om det du läser - se till att det finns …

Läs mer
kringlaskolan

8 april 2019

Vi efterlyser CD-skivor och tomma, rena glasburkar, gärna med lock. Tack på förhand 🙏

Läs mer
kringlaskolan

8 april 2019

Du har väl skickat in nominering?

Läs mer
kringlaskolan

6 april 2019

Läs mer
kringlaskolan

5 april 2019

35%... så låg andel föräldrar läser för sina barn enligt ny rapport från Generation Pep 😞 Konsekvenser av det ser vi som jobbar i skolan. Rapporten säger också att fler än var femte lågstadiebarn …

Läs mer
kringlaskolan

31 mars 2019

Vi gratulerar Greta till det prestigefyllda tyska priset ”Den gyllene kameran” 🏆👏 Du kan läsa om det här http://www.svt.se/nyheter/inrikes/greta-thunberg-far-tyskt-specialpris-vid-tv-gala Du kan se …

Läs mer
kringlaskolan

29 mars 2019

Läs mer

Vi som jobbar här

Sirkka Persson

Rektor
sirkka.persson@kringlaskolan.se

Magnus Andersson

Biträdande Rektor åk 7-9
magnus.andersson@kringlaskolan.se

Linda Sandblom

Biträdande rektor åk F-6
linda.sandblom@kringlaskolan.se

Mikaela Eldebrink

Ansvarig för elevhälsan åk F-6
mikaela.eldebrink@kringlaskolan.se

Anna-Karin Lindahl

Åk 7-9
Lärare/SYV
anna-karin.lindahl@kringlaskolan.se

Lotta Axby

Åk 1-3 Läslabbet
Förstelärare - Legitimerad Lärare
lotta.axby@kringlaskolan.se

Marianne Barkgård

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marianne.barkgard@kringlaskolan.se

Maria Brunemalm

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
maria.brunemalm@kringlaskolan.se
 

Veronica Bergström

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
veronica.bergstrom@kringlaskolan.se

Madeleine Persson

Åk 1-3
Lärare
madeleine.persson@kringlaskolan.se

Tiina Oksman

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
tiina.oksman@kringlaskolan.se

Marie Granqvist

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marie.granqvist@kringlaskolan.se

Anjuli Kopta

Åk 1-3
Legitimerad lärare
anjuli.kopta@kringlaskolan.se

Gunilla Hjelmlund

Åk 1-3
Legitimerad lärare
gunilla.hjelmlund@kringlaskolan.se

Alexandra Barkavme

Åk 1-3
Legitimerad lärare
alexandra.barkavme@kringlaskolan.se

Elin Wahlstedt

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
elin.wahlstedt@kringlaskolan.se

Jessica Hermansson

Åk 1-3 Åk 7-9
Legitimerad Lärare
jessica.hermansson@kringlaskolan.se

Nedzad Karaahmetovic

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
nedzad.karaahmetovic@kringlaskolan.se

Neila Georges

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
neila.georges@kringlaskolan.se

Josefin Olsson

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
josefin.olsson@kringlaskolan.se

Laila Gawriye

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
laila.gawriye@kringlaskolan.se

Emelie Fjellstedt

Åk 4-6
Legitimerad lärare
emelie.fjellstedt@kringlaskolan.se

Fima George

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
fima.george@kringlaskolan.se

Lina Martelius

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
lina.martelius@kringlaskolan.se

Liselotte Kok

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
liselotte.kok@kringlaskolan.se

Cecilia Bergström

Åk 4-9 Spec
Legitimerad Lärare
cecilia.bergstrom@kringlaskolan.se

Ninous Chabo

Åk 4-9
Lärare
ninous.chabo@kringlaskolan.se

Kristina Tallqvist

Åk 4-9 Slöjd Textil
Lärare
kristina.tallqvist@kringlaskolan.se

David Fundin

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
david.fundin@kringlaskolan.se

Philip Gerges

Åk 5-9
Legitimerad Lärare
philip.gerges@kringlaskolan.se

Mattias Pihl

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
mattias.pihl@kringlaskolan.se

Lisa Thörnberg

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
lisa.thornberg@kringlaskolan.se

Therese Lundh

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
therese.lundh@kringlaskolan.se

Sebastian Larsson

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
sebastian.larsson@kringlaskolan.se

Francisco Delgado

Åk 7-9
Lärare
francisco.delgado@kringlaskolan.se

Lars Hansen

Åk 7-9
Legitimerad lärare
Lars.hansen@kringlaskolan.se

Anna Willford

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
anna.willford@kringlaskolan.se

Kristina Özel-Jakobson

Åk 7-9
kristina.ozel-jakobsson@kringlaskolan.se

Yusef Matte

Åk 4-9
Lärare
yusef.matte@kringlaskolan.se

Ida Liefvergren

Åk 7-9
Lärare
ida.liefvergren@kringlaskolan.se

Jennifer Andersson

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
jennifer.andersson@kringlaskolan.se

Gunilla Karolin

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
gunilla.karolin@kringlaskolan.se

Malin Kosatha

Förskoleklass
Legitimerad förskollärare
malin.kosatha@kringlaskolan.se

Diana Vähäkuopus

Förskoleklass
Legitimerad förskollärare
diana.vahakuopus@kringlaskolan.se

Anna Hällgren

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
anna.hallgren@kringlaskolan.se

Jenny Medin

Fritids/Resurs
Fritidspedagog
jenny.medin@kringlaskolan.se

Anette Hagert

Förskoleklass/Fritids
anette.hagert@kringlaskolan.se

Emel Mete

Förskoleklass/Fritids
emel.mete@kringlaskolan.se
 

Carre Salmela

Fritids/Resurs
carre.salmela@kringlaskolan.se

Lesly Cantarero

Fritids/Resurs
lesly.cantarero@kringlaskolan.se

Nicole Hartwig

Fritids/Resurs
nicole.hartwig@kringlaskolan.se

Carolina Granholm

Fritids/Resurs
carolina.granholm@kringlaskolan.se

Saara Ruotsaari

Fritids/Resurs
saara.ruotsaari@kringlaskolan.se

Joonas Ruotsaari

Fritids/Resurs
joonas.ruotsaari@kringlaskolan.se

Filip Hynninen

Fritids/Resurs
filip.hynninen@kringlaskolan.se

Bachir Katourgi

Fritids/Resurs
bachir.katourgi@kringlaskolan.se

Willian Broberg

Resurs/Fritids
wille.broberg@kringlaskolan.se

Anneli Nilsson

Resurs
anneli.nilsson@kringlaskolan.se

Rebecca Kenk

Resurs
rebecca.kenk@kringlaskolan.se

Hanaa Kassab

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Suhad Alsabahi

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Varouj Jehmezian

Matvärd/Vaktmästare
vaktis@kringlaskolan.se

Gunilla Perrakoski

Skolkurator
skolkurator@kringlaskolan.se

Veronika Wredh

Skolsköterska
skolskoterskan@kringlaskolan.se

Pernilla Ågren

Skolvärdinna
pernilla.agren@kringlaskolan.se

Sandra Lazarevic

Bibliotekarie
sandra.lazarevic@kringlaskolan.se

Serban Albu

IT-support
Dindator.se