kringlaskolan

14 februari 2018

Vår egen hjärter dam Therese var extra kramgo’ idag 💖 Pernilla vår skolvärdinna hade fixat i vår miljö så redan när alla kom i morse så lovebombades man på olika sätt 😊 I fb grp Eleven i centrum på …

Läs mer
kringlaskolan

9 februari 2018

Vilken chans !

Läs mer
kringlaskolan

9 februari 2018

Idag hade rektor besök av sin verksamhetschef på Pysslingen samt av AcadeMedias grundskolechef. Tänk vad roligt att de redan visar sådant intresse för vår verksamhet. Visade dem runt och berättade …

Läs mer
kringlaskolan

5 februari 2018

Tack Jiang Millington för din viktiga text 😊 Alla brister vi någon gång. Den bästa förutsättningen för våra elever är dock när hem och skola samarbetar. Ibland kanske vi inte förstår varandra och …

Läs mer
kringlaskolan

5 februari 2018

För en tid sedan fick du som har barn på Kringlaskolan ett mail av oss där vi ber dig svara på Skolinspektionens enkät. Dina svar är väldigt viktiga så vi vore väldigt tacksamma om du tar dig tid …

Läs mer
kringlaskolan

2 februari 2018

Läs mer
kringlaskolan

29 januari 2018

Positivt om svensk skola i media ser man alltför sällan. Goda exempel bör lyftas fram oftare tycker vi. Om vi gör mer av det som är bra och fungerar kommer vi automatiskt att göra mindre av det som …

Läs mer
kringlaskolan

28 januari 2018

Läs mer
kringlaskolan

27 januari 2018

Förintelsens minnesdag idag, den 27/1 Låt det påminna oss om att vi alla måste aktivt verka för alla människors lika värde, ett öppnare samhälle där olikhet får vara norm. Låt oss alla aktivt och med …

Läs mer
kringlaskolan

26 januari 2018

Underbar start på dagen, morgonrörelse. Musik, rörelseglädje, gemenskap, sätter igång systemet och ger inte bara en bra start på dagen kroppsligt och själsligt utan skapar också bättre förutsättninga…

Läs mer
kringlaskolan

24 januari 2018

Idag besökte jag en mattelektion hos åk 6 och jag blev som vanligt en mycket glad och stolt rektor 😊 Jag skulle verkligen önska att alla vårdnadshavare besökte sitt barn under en skoldag vart år, …

Läs mer
kringlaskolan

22 januari 2018

Nu är det dags 😊 Som förälder är du värdefull för skolans utveckling och vi hoppas verkligen att du som har dina barn på Kringlaskolan kommer att fylla i de enkäter som Skolinspektionen skickat. Du …

Läs mer
kringlaskolan

22 januari 2018

Vi tar tacksamt emot Termobyxor - för 12 år - vuxen Skidställ - byxor + jacka, för 12 år - vuxen Ryggsäck - för vandring & hajk Hjälmar - för lek & skridskoåkning Skridskor - både hockeyrör och …

Läs mer
kringlaskolan

21 januari 2018

Alla elever bör få möjlighet att ta del av svenskt kulturarv i form av friluftsliv i olika former. Vi vet att långt ifrån alla får den möjligheten på sin egen fritid och därför vill vi hjälpa alla …

Läs mer
kringlaskolan

19 januari 2018

Problem att nå oss ? Vi har fått höra att några upplevt det svårt att nå oss, nu har vi haft bolaget här som ansvarar för vår telefoni och linjer och växel skall vara åtgärdade - Tack till er som …

Läs mer
kringlaskolan

17 januari 2018

Första dagen på rektorsprogrammet - känns spännande att under första året få mer kunskap om all juridik som styr skolan😀/Magnus Andersson, Biträdande rektor åk 7-9

Läs mer
kringlaskolan

17 januari 2018

Grattis Camilla Karlsson ⭐️ Ditt rätta svar, att skolan fyller 20 år i år, var det vi drog i lottningen, du är välkommen till skolan att hämta din termosmugg hos vår skolsekreterare Lena 😊

Läs mer
kringlaskolan

16 januari 2018

Denna fina skål/värmeljushållare skapades unikt för oss, 2008. Vi gick till keramikern på Torekällberget och bad om en gåva till våra första avgångselever. Det var ett speciellt år, vi släppte våra …

Läs mer
kringlaskolan

15 januari 2018

Idag utmanades elever som vanligt på olika sätt i förskoleklassen, de arbetade med bokstavsljud och att öva på att skriva bokstäver 😊Alla utifrån sin ”nivå” o sina behov för utveckling. När jag som …

Läs mer
kringlaskolan

13 januari 2018

Läs mer

Vi som jobbar här

Sirkka Persson

Rektor
sirkka.persson@kringlaskolan.se

Linda Sandblom

Biträdande rektor åk F-6
linda.sandblom@kringlaskolan.se

Magnus Andersson

Biträdande Rektor åk 7-9
magnus.andersson@kringlaskolan.se

Anna-Karin Lindahl

SYV/Studio
SYV@kringlaskolan.se

Lotta Axby

Åk 1-3 Läslabbet
Förstelärare - Legitimerad Lärare
lotta.axby@kringlaskolan.se

Neila Georges

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
neila.georges@kringlaskolan.se

Marianne Barkgård

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marianne.barkgard@kringlaskolan.se

Monika Karlsson

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
monika.karlsson@kringlaskolan.se

Nina Mykkänen Bryant

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
nina.mykkanen-bryant@kringlaskolan.se

Josefin Olsson

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
josefin.olsson@kringlaskolan.se

Catarina Hansen

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
catarina.hansen@kringlaskolan.se

Madeleine Persson

Åk 1-3
Lärare
madeleine.persson@kringlaskolan.se

Tiina Oksman

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
tiina.oksman@kringlaskolan.se

Marie Granqvist

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marie.granqvist@kringlaskolan.se

Elin Wahlstedt

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
elin.wahlstedt@kringlaskolan.se

Jessica Hermansson

Åk 1-3 Åk 7-9
Legitimerad Lärare
jessica.hermansson@kringlaskolan.se

Nedzad Karaahmetovic

Åk 1-6
Legitimerad Lärare
nedzad.karaahmetovic@kringlaskolan.se

Ninous Chabo

Åk 4-9
Lärare
ninous.chabo@kringlaskolan.se

Anna Ek

Åk 4-6
Förstelärare - Legitimerad Lärare
anna.ek@kringlaskolan.se

Tove Gottfriedz

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
tove.gottfriedz@kringlaskolan.se

Fima George

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
fima.george@kringlaskolan.se

Cecilia Bergström

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
cecilia.bergstrom@kringlaskolan.se

Lina Martelius

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
lina.martelius@kringlaskolan.se

Liselotte Kok

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
liselotte.kok@kringlaskolan.se

Carita Lillsebbas Norrman

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
carita.lillsebbas-norrman@kringlaskolan.se

David Fundin

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
david.fundin@kringlaskolan.se

Philip Gerges

Åk 5-9
Legitimerad Lärare
philip.gerges@kringlaskolan.se

Mattias Pihl

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
mattias.pihl@kringlaskolan.se

Ida Johansson

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
ida.johansson@kringlaskolan.se

Lisa Thörnberg

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
lisa.thornberg@kringlaskolan.se

Therese Lundh

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
therese.lundh@kringlaskolan.se

Sebastian Larsson

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
sebastian.larsson@kringlaskolan.se

Camilla Bejholt

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
camilla.bejholt@kringlaskolan.se

Francisco Delgado

Åk 7-9
Lärare
francisco.delgado@kringlaskolan.se

Anna Willford

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
anna.willford@kringlaskolan.se

Kristina Özel-Jakobson

Åk 7-9
kristina.ozel-jakobsson@kringlaskolan.se

Jennifer Andersson

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
jennifer.andersson@kringlaskolan.se

Gunilla Karolin

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
gunilla.karolin@kringlaskolan.se

Anna Hällgren

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
anna.hallgren@kringlaskolan.se

Jenny Medin

Fritids/Resurs
Fritidspedagog
jenny.medin@kringlaskolan.se

Carre Salmela

Fritids/Resurs
carre.salmela@kringlaskolan.se

Lesly Cantarero

Fritids/Resurs
lesly.cantarero@kringlaskolan.se

Nicole Hartwig

Fritids/Resurs
nicole.hartwig@kringlaskolan.se

Carolina Granholm

Fritids/Resurs
carolina.granholm@kringlaskolan.se

Ellen Sjö

Fritids/Resurs
ellen.sjo@kringlaskolan.se

Evelina Holappa

Fritids/Resurs
evelina.hoppala@kringlaskolan.se

Joonas Ruotsaari

Fritids/Resurs
joonas.ruotsaari@kringlaskolan.se

Filip Hynninen

Fritids/Resurs
filip.hynninen@kringlaskolan.se

William Broberg

Fritids/Resurs
william.broberg@kringlaskolan.se

Veronica Hoffman

Resurs
veronica.hoffman@kringlaskolan.se

Helda Jomma

Resurs
helda.jomma@kringlaskolan.se

Anneli Nilsson

Resurs
anneli.nilsson@kringlaskolan.se

Charlotte Richardsson

Resurs
charlotte.richardsson@kringlaskolan.se

Rebecca Kenk

Resurs
rebecca.kenk@kringlaskolan.se

Agneta Pettersson

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Hanaa Kassab

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Nadine Alfaro

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Suhad Alsabahi

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Ellis Borg

Skolkurator
skolkurator@kringlaskolan.se

Veronica Wredh

Skolsköterska
skolskoterska@kringlaskolan.se

Lena Matton

Skolsekreterare
lena.matton@kringlaskolan.se

Pernilla Ågren

Skolvärdinna
pernilla.agren@kringlaskolan.se

Sandra Lazarevic

Bibliotekarie
sandra.lazarevic@kringlaskolan.se

Jonas Gold

Vaktmästare/Resurs
jonas.gold@kringlaskolan.se

Varouj Jehmezian

Vaktmästare
vaktis@kringlaskolan.se

Peter Polvi

IT-support
Dindator.se

Peter Karlsson

IT-support
Dindator.se

Serban Albu

IT-support
Dindator.se