kringlaskolan

8 december 2018

Lucia torsdag den 13/12-18 ENDAST för Kringlaskolans elever och personal Minnet av Lucia kommer likt de senaste åren att högtidlighållas i St:Ragnhildskyrkan i Södertälje centrum. Det kommer att ske …

Läs mer
kringlaskolan

7 december 2018

Så mycket fint elever skapade ikväll ⭐️ Presenter, julklappar och saker till sig själva. Väldigt trevligt hade vi och vi fick redan nu in önskemål på saker att pyssla nästa år 😊

Läs mer
kringlaskolan

6 december 2018

Årlig pysselkväll pågår fram till kl.19.30 Välkommen

Läs mer
kringlaskolan

30 november 2018

En viktig tankeställare 💜 Vad lär vi våra barn, vilka värderingar ger du ditt barn?

Läs mer
kringlaskolan

28 november 2018

På Kringlaskolan har vi en fullt normal personalgrupp 😂 Om du kommer på besök mellan 26/11 och 14/12 får du dock räkna med att du kan få se dem i lite annan skepnad än vanligt. Vi har en helt …

Läs mer
kringlaskolan

26 november 2018

Som jag berättat om tidigare tycker vi på Kringlaskolan att det är viktigt att dela med oss. Ett exempel på hur vi gör det är genom att föreläsa på konferenser. Vill du ta del av programmet på …

Läs mer
kringlaskolan

22 november 2018

Pysselkvällen i år erbjuder många nyheter men även favoriter i repris 😊 På en station kan man bland annat göra fina ljus. Hoppas vi ses torsdag den 6/12 kl.17.30 Varmt välkomna

Läs mer
kringlaskolan

19 november 2018

Läs mer
kringlaskolan

13 november 2018

Stort grattis säger jag som stolt rektor till en av våra klart lysande ⭐️⭐️⭐️ som var 1/3 lärare från Södertälje att nomineras till pris på Svenska lärargalan igår 👏👏👏

Läs mer
kringlaskolan

12 november 2018

Pysselkvällen i år erbjuder många nyheter! På en station kan man bland annat göra så här fina och dekorativa hängen. Vinterprydnader till fönstret, julhängen till granen eller varför inte ett …

Läs mer
kringlaskolan

11 november 2018

Sevärd, tänkvärd https://m.youtube.com/watch?v=TQQXstNh45g

Läs mer
kringlaskolan

10 november 2018

Vilken möjlighet 😊 https://www.haninge.se/aktuellt/forelasningen---grattis-du-har-en-tonaring/

Läs mer
kringlaskolan

9 november 2018

För er som är elever/föräldrar på Kringlaskolan finns en redogörelse från upptäckten av brandlukt igår till idag. Den ligger i era årskursgrupper. För övriga som följer Kringlaskolan kan jag berätta …

Läs mer

8 november 2018

Vi har haft brandkår och Polis på plats för det luktar brand i A-huset. Vi önskar att elever åk f-6 hämtas eller får gå hem då vi inte kan ha dem inne. Så länge är de ute eller i matsal & idrott.

Läs mer
kringlaskolan

7 november 2018

Pysselkvällen i år erbjuder nya fina saker i vår populära porslinsstation 😊 Varmt välkomna Torsdag den 6/12-18

Läs mer
kringlaskolan

7 november 2018

Pysselkvällen i år erbjuder givetvis även en och annan favorit i repris 😊 På en station kan man bland annat göra fina krukfigurer. Endast fantasin sätter gränser. Varmt välkomna Torsdag den 6/12-18

Läs mer
kringlaskolan

6 november 2018

Snart är det dags! Traditionsenlig PYSSELKVÄLL Pysselkvällen i år erbjuder många nyheter 😊 På en station kan man bland annat göra fina ljusstakar, slevar, spel och prydnader i trä. För 15:e …

Läs mer
kringlaskolan

5 november 2018

Pysselkvällen i år erbjuder många nyheter 😊 På en station kan man bland annat tova så här fina saker. Hoppas vi ses den 6/12 kl.17.30

Läs mer
kringlaskolan

4 november 2018

Snart är det dags 😊 Traditionsenlig PYSSELKVÄLL För 15:e gången bjuder vi in vuxna & barn att komma till skolan tillsammans och göra fina pyssel eller gåvor. Till självkostnadspris. Varmt …

Läs mer
kringlaskolan

30 oktober 2018

Under lovet så flyttas det möbler. 😅 #kringlaskolan

Läs mer

Vi som jobbar här

Sirkka Persson

Rektor
sirkka.persson@kringlaskolan.se

Linda Sandblom

Biträdande rektor åk F-6
linda.sandblom@kringlaskolan.se

Magnus Andersson

Biträdande Rektor åk 7-9
magnus.andersson@kringlaskolan.se

Anna-Karin Lindahl

Åk 7-9
Lärare/SYV
anna-karin.lindahl@kringlaskolan.se

Lotta Axby

Åk 1-3 Läslabbet
Förstelärare - Legitimerad Lärare
lotta.axby@kringlaskolan.se

Marianne Barkgård

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marianne.barkgard@kringlaskolan.se

Maria Brunemalm

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Nina Mykkänen Bryant

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
nina.mykkanen-bryant@kringlaskolan.se

Johanna Kivinniemi Svensson

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Veronica Bergström

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Madeleine Persson

Åk 1-3
Lärare
madeleine.persson@kringlaskolan.se

Tiina Oksman

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
tiina.oksman@kringlaskolan.se

Marie Granqvist

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marie.granqvist@kringlaskolan.se

Elin Wahlstedt

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
elin.wahlstedt@kringlaskolan.se

Jessica Hermansson

Åk 1-3 Åk 7-9
Legitimerad Lärare
jessica.hermansson@kringlaskolan.se

Nedzad Karaahmetovic

Åk 1-6
Legitimerad Lärare
nedzad.karaahmetovic@kringlaskolan.se

Neila Georges

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
neila.georges@kringlaskolan.se

Josefin Olsson

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
josefin.olsson@kringlaskolan.se

Ninous Chabo

Åk 4-9
Lärare
ninous.chabo@kringlaskolan.se

Laila Gawriye

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
 

Vakans

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
 

Fima George

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
fima.george@kringlaskolan.se

Lina Martelius

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
lina.martelius@kringlaskolan.se

Liselotte Kok

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
liselotte.kok@kringlaskolan.se

Cecilia Bergström

Åk 4-9 Spec
Legitimerad Lärare
cecilia.bergstrom@kringlaskolan.se

Camilla Linden

Musik
camilla.linden@kringlaskolan.se
 

Ann-Charlotte Söderholm

Socialpedagog
ann-charlotte.soderholm@kringlaskolan.se
 

David Fundin

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
david.fundin@kringlaskolan.se

Philip Gerges

Åk 5-9
Legitimerad Lärare
philip.gerges@kringlaskolan.se

Mattias Pihl

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
mattias.pihl@kringlaskolan.se

Lisa Thörnberg

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
lisa.thornberg@kringlaskolan.se

Therese Lundh

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
therese.lundh@kringlaskolan.se

Sebastian Larsson

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
sebastian.larsson@kringlaskolan.se

Francisco Delgado

Åk 7-9
Lärare
francisco.delgado@kringlaskolan.se

Lars Hansen

Åk 7-9
Legitimerad lärare
Lars.hansen@kringlaskolan.se

Kristina Tallqvist

Åk 4-9 Slöjd Textil
kristina.tallqvist@kringlaskolan.se

Anna Willford

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
anna.willford@kringlaskolan.se

Kristina Özel-Jakobson

Åk 7-9
kristina.ozel-jakobsson@kringlaskolan.se

Jennifer Andersson

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
jennifer.andersson@kringlaskolan.se

Gunilla Karolin

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
gunilla.karolin@kringlaskolan.se

Anna Hällgren

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
anna.hallgren@kringlaskolan.se

Anette Hagert

Förskoleklass/Fritids
anette.hagert@kringlaskolan.se
 

Emel Mete

Förskoleklass/Fritids
emel.mete@kringlaskolan.se
 

Jenny Medin

Fritids/Resurs
Fritidspedagog
jenny.medin@kringlaskolan.se

Carre Salmela

Fritids/Resurs
carre.salmela@kringlaskolan.se

Lesly Cantarero

Fritids/Resurs
lesly.cantarero@kringlaskolan.se

Nicole Hartwig

Fritids/Resurs
nicole.hartwig@kringlaskolan.se

Carolina Granholm

Fritids/Resurs
carolina.granholm@kringlaskolan.se

Saara Ruotsaari

Fritids/Resurs
saara.ruotsaari@kringlaskolan.se

Mikaela Eldebrink

Fritids/Resurs
mikaela.eldebrink@kringlaskolan.se

Joonas Ruotsaari

Fritids/Resurs
joonas.ruotsaari@kringlaskolan.se

Filip Hynninen

Fritids/Resurs
filip.hynninen@kringlaskolan.se

Bachir Katourgi

Fritids/Resurs
bachir.katourgi@kringlaskolan.se

Veronica Hoffman

Resurs
veronica.hoffman@kringlaskolan.se

Anneli Nilsson

Resurs
anneli.nilsson@kringlaskolan.se

Charlotte Richardsson

Resurs
charlotte.richardsson@kringlaskolan.se

Rebecca Kenk

Resurs
rebecca.kenk@kringlaskolan.se

Hanaa Kassab

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Suhad Alsabahi

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Gunilla Perrakoski

Skolkurator
skolkurator@kringlaskolan.se

Veronika Wredh

Skolsköterska
skolskoterskan@kringlaskolan.se

Lena Matton

Skolsekreterare
lena.matton@kringlaskolan.se

Pernilla Ågren

Skolvärdinna
pernilla.agren@kringlaskolan.se

Sandra Lazarevic

Bibliotekarie
sandra.lazarevic@kringlaskolan.se

Varouj Jehmezian

Vaktmästare
vaktis@kringlaskolan.se

Serban Albu

IT-support
Dindator.se

Peter Polvi

IT-support
Dindator.se