kringlaskolan

19 juni 2018

Idag var rektor på läsårets sista rektorsmöte. Hon gladdes åt att se att Pysslingens mål för skolutveckling. Vi fortsätter framåt 😊

Läs mer
kringlaskolan

17 juni 2018

VI tackar vår fd elev Sophie Westerlund som ställde upp som fotograf denna dag och tog dessa bilder :) Sann Kringlaskolananda

Läs mer
kringlaskolan

14 juni 2018

1998 - 2018 Slå på ljudet, titta och bli glad :) Vi vill tacka alla som bidrog till att göra vårt 20-årsjubileum möjligt och som delade denna dag med oss och gjorde den till en dag att minnas. Önska…

Läs mer
kringlaskolan

10 juni 2018

Äntligen 😊 På tisdag kl.10.00 är det dags för skolavslutning och även för att fira att skolan fyller 20 år. INGA BILAR får parkera på gatan utanför skolan och inte heller på skolans parkering denna …

Läs mer
kringlaskolan

8 juni 2018

Varmt välkomna ! Jag är glad att kunna presentera dessa nya personer till Team Kringlaskolan i höst. Det känns så roligt att just de tackat ja till att börja arbeta här och vi ser fram emot ett gott …

Läs mer
kringlaskolan

1 juni 2018

Gatloppet väntar den som vågar den 12/6 😊

Läs mer
kringlaskolan

31 maj 2018

Nu har du möjlighet att skaffa denna fina designtröja till Jubileumspris 300 :- Tröjan som är specialdesignad för oss kostar vanligtvis 400 kr. Specialpriset är ett jubileumspris med anledning av …

Läs mer
kringlaskolan

20 maj 2018

Uppvärmningen startar årets Kringlamil, en fantastisk traditionsenlig avslutning på vår årliga Hälsovecka.

Läs mer
kringlaskolan

19 maj 2018

När våra elever tagit Grundenten och gått vidare är de fortfarande viktiga för oss. De kan ge oss förstahandsinformation om hur väl vi lyckats med vår ambition att ge dem en bra grund att stå på …

Läs mer
kringlaskolan

18 maj 2018

Kringlamilen 2018

Läs mer
kringlaskolan

18 maj 2018

Både LT och SVT nyheter fanns på plats, kul eftersom skolan firar 20 år och loppet funnits i 8 år utan att vi tidigare lyckats få hit lokalpressen

Läs mer
kringlaskolan

18 maj 2018

Läs mer
kringlaskolan

18 maj 2018

Bästa hejarklacken

Läs mer
kringlaskolan

18 maj 2018

Idrottslärare Nedzad startar loppet

Läs mer
kringlaskolan

18 maj 2018

Läs mer
kringlaskolan

18 maj 2018

Kringlamilen 2018 - 8:e upplagan av detta lopp som grundades av Magnus Andersson, dåvarande lärare i idrott och hälsa, idag skolans biträdande rektor för åk 7-9. Som vanligt en fantastisk dag som …

Läs mer
kringlaskolan

12 maj 2018

Värt att ses om och om igen. Snacka om mindset! Med rätt inställning, mycket träning och uppmuntran från någon som har tilltro till ens förmåga kan man klara nästan vad som helst https://www.facebo…

Läs mer
kringlaskolan

9 maj 2018

Sharing is caring 💜 Att vi tar emot studiebesök och att vår rektor föreläser för att sprida våra erfarenheter har vi redan berättat. Men kanske vet ni inte att vi även är ganska aktiva i olika …

Läs mer
kringlaskolan

8 maj 2018

Nu har fina medaljer i tre valörer kommit 🥇🥈🥉Så det är dags att börja ladda för Kringlamilen nästa fredag 🏃‍♀️🏃🏻‍♂️ Äta och sova bra och träna förstås 😊

Läs mer
kringlaskolan

4 maj 2018

Kanske visste ni inte att vi på Kringlaskolan bidrar till skolutveckling och en god miljö för lärande även utanför vår egen skola 😊 Dels genom studiebesök som vi berättat om förut men också genom …

Läs mer

Vi som jobbar här

Sirkka Persson

Rektor
sirkka.persson@kringlaskolan.se

Linda Sandblom

Biträdande rektor åk F-6
linda.sandblom@kringlaskolan.se

Magnus Andersson

Biträdande Rektor åk 7-9
magnus.andersson@kringlaskolan.se

Anna-Karin Lindahl

SYV/Studio
SYV@kringlaskolan.se

Lotta Axby

Åk 1-3 Läslabbet
Förstelärare - Legitimerad Lärare
lotta.axby@kringlaskolan.se

Neila Georges

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
neila.georges@kringlaskolan.se

Marianne Barkgård

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marianne.barkgard@kringlaskolan.se

Monika Karlsson

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
monika.karlsson@kringlaskolan.se

Nina Mykkänen Bryant

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
nina.mykkanen-bryant@kringlaskolan.se

Josefin Olsson

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
josefin.olsson@kringlaskolan.se

Catarina Hansen

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
catarina.hansen@kringlaskolan.se

Madeleine Persson

Åk 1-3
Lärare
madeleine.persson@kringlaskolan.se

Tiina Oksman

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
tiina.oksman@kringlaskolan.se

Marie Granqvist

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marie.granqvist@kringlaskolan.se

Elin Wahlstedt

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
elin.wahlstedt@kringlaskolan.se

Jessica Hermansson

Åk 1-3 Åk 7-9
Legitimerad Lärare
jessica.hermansson@kringlaskolan.se

Nedzad Karaahmetovic

Åk 1-6
Legitimerad Lärare
nedzad.karaahmetovic@kringlaskolan.se

Ninous Chabo

Åk 4-9
Lärare
ninous.chabo@kringlaskolan.se

Anna Ek

Åk 4-6
Förstelärare - Legitimerad Lärare
anna.ek@kringlaskolan.se

Tove Gottfriedz

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
tove.gottfriedz@kringlaskolan.se

Fima George

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
fima.george@kringlaskolan.se

Cecilia Bergström

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
cecilia.bergstrom@kringlaskolan.se

Lina Martelius

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
lina.martelius@kringlaskolan.se

Liselotte Kok

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
liselotte.kok@kringlaskolan.se

Carita Lillsebbas Norrman

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
carita.lillsebbas-norrman@kringlaskolan.se

David Fundin

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
david.fundin@kringlaskolan.se

Philip Gerges

Åk 5-9
Legitimerad Lärare
philip.gerges@kringlaskolan.se

Mattias Pihl

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
mattias.pihl@kringlaskolan.se

Ida Johansson

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
ida.johansson@kringlaskolan.se

Lisa Thörnberg

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
lisa.thornberg@kringlaskolan.se

Therese Lundh

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
therese.lundh@kringlaskolan.se

Sebastian Larsson

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
sebastian.larsson@kringlaskolan.se

Camilla Bejholt

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
camilla.bejholt@kringlaskolan.se

Anna Björklund

Åk 7-9
Legitimerad lärare
anna.bjorklund@kringlaskolan.se

Francisco Delgado

Åk 7-9
Lärare
francisco.delgado@kringlaskolan.se

Anna Willford

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
anna.willford@kringlaskolan.se

Kristina Özel-Jakobson

Åk 7-9
kristina.ozel-jakobsson@kringlaskolan.se

Jennifer Andersson

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
jennifer.andersson@kringlaskolan.se

Gunilla Karolin

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
gunilla.karolin@kringlaskolan.se

Anna Hällgren

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
anna.hallgren@kringlaskolan.se

Maria Friborg

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
maria.friborg@kringlaskolan.se

Jenny Medin

Fritids/Resurs
Fritidspedagog
jenny.medin@kringlaskolan.se

Carre Salmela

Fritids/Resurs
carre.salmela@kringlaskolan.se

Lesly Cantarero

Fritids/Resurs
lesly.cantarero@kringlaskolan.se

Nicole Hartwig

Fritids/Resurs
nicole.hartwig@kringlaskolan.se

Carolina Granholm

Fritids/Resurs
carolina.granholm@kringlaskolan.se

Ellen Sjö

Fritids/Resurs
ellen.sjo@kringlaskolan.se

Mikaela Eldebrink

Fritids/Resurs
mikaela.eldebrink@kringlaskolan.se

Evelina Holappa

Fritids/Resurs
evelina.hoppala@kringlaskolan.se

Joonas Ruotsaari

Fritids/Resurs
joonas.ruotsaari@kringlaskolan.se

Filip Hynninen

Fritids/Resurs
filip.hynninen@kringlaskolan.se

William Broberg

Fritids/Resurs
william.broberg@kringlaskolan.se

Veronica Hoffman

Resurs
veronica.hoffman@kringlaskolan.se

Helda Jomma

Resurs
helda.jomma@kringlaskolan.se

Anneli Nilsson

Resurs
anneli.nilsson@kringlaskolan.se

Charlotte Richardsson

Resurs
charlotte.richardsson@kringlaskolan.se

Rebecca Kenk

Resurs
rebecca.kenk@kringlaskolan.se

Agneta Pettersson

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Hanaa Kassab

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Nadine Alfaro

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Suhad Alsabahi

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Ellis Borg

Skolkurator
skolkurator@kringlaskolan.se

Veronika Wredh

Skolsköterska
skolskoterskan@kringlaskolan.se

Lena Matton

Skolsekreterare
lena.matton@kringlaskolan.se

Pernilla Ågren

Skolvärdinna
pernilla.agren@kringlaskolan.se

Sandra Lazarevic

Bibliotekarie
sandra.lazarevic@kringlaskolan.se

Jonas Gold

Vaktmästare/Resurs
jonas.gold@kringlaskolan.se

Varouj Jehmezian

Vaktmästare
vaktis@kringlaskolan.se

Peter Polvi

IT-support
Dindator.se

Peter Karlsson

IT-support
Dindator.se

Serban Albu

IT-support
Dindator.se