kringlaskolan

23 mars 2019

https://www.facebook.com/1339965909481783/posts/1653844301427274?sfns=mo

Läs mer
kringlaskolan

20 mars 2019

Så sevärd och riktigt tänkvärd 💜 Hoppas ni deltar i morgon TORSDAG och rockar sockorna var ni än befinner er. https://www.youtube.com/watch?v=Biex1XR_mpo

Läs mer
kringlaskolan

19 mars 2019

Ser fram emot att se hur ni rockar på TORSDAG 😊

Läs mer
kringlaskolan

19 mars 2019

Visst tänker väl även du visa att du stöder tanken om allas lika värde 😊 Se till att göra det synligt och tydligt genom att delta i ”rocka sockorna” på TORSDAG . Vem har mest crazy kombo?

Läs mer
kringlaskolan

18 mars 2019

https://www.facebook.com/658329219/posts/10156840587984220?sfns=mo

Läs mer
kringlaskolan

17 mars 2019

Har fått frågan att skriva en bok om vår skolutvecklingsresa. Har ställt mig tveksam till det. Är det verkligen så ”speciellt?” Ibland blir man hemmablind och glömmer eller är inte heller helt …

Läs mer
kringlaskolan

10 mars 2019

Detta är uppmuntran till alla föräldrar

Läs mer
kringlaskolan

8 mars 2019

Läs mer
kringlaskolan

8 mars 2019

Läs mer
kringlaskolan

7 mars 2019

En fantastiskt fin och mycket tänkvärd bild. Fundera över ditt inflytande på en fredligare tillvaro 😊

Läs mer
kringlaskolan

5 mars 2019

Fettisdag, då bjuds det på minikringlasemlor till personalen. 😁

Läs mer
kringlaskolan

2 mars 2019

Vanligt omnämnda kriterier för bra lärare: * Rättvisa * Bryr sig om eleverna * Kunniga i sina ämnen * Varierar undervisningen Vilka kriterier skulle du säga är viktiga för att en lärare skall vara …

Läs mer
kringlaskolan

1 mars 2019

https://www.facebook.com/642228712480696/posts/2112482918788594?sfns=mo

Läs mer
kringlaskolan

28 februari 2019

https://www.facebook.com/215083995184205/posts/3059644074061502?sfns=mo

Läs mer
kringlaskolan

28 februari 2019

😊

Läs mer
kringlaskolan

27 februari 2019

Igår hade vi ett betydelsefullt besök på skolan av Jiang Millington och Ida Hennerdal. De visade stort intresse för det arbete vi gjort och gör och ställde många viktiga frågor. Känns fint att få …

Läs mer
kringlaskolan

19 februari 2019

Vår rektor brinner för skolutveckling i allmänhet och elevhälsa i synnerhet. När man som hon varit rektor i 17 år och kan påvisa fina, positiva resultat så leder det till att många visar intresse för …

Läs mer

14 februari 2019

Den 13-14 maj har rektor Sirkka Persson blivit inbjuden som talare på en konferens i Stockholm med temat Tillgängliga lärmiljöer och anpassad undervisning - metoder för inkludering och högre …

Läs mer
kringlaskolan

14 februari 2019

För länge sen måste jag erkänna att jag var emot medicinering vid npf. Jag glömmer aldrig när en ung elev själv sprudlande berättade för mig om skillnaden som blev när denne tog medicin. Innan hade …

Läs mer
kringlaskolan

12 februari 2019

Tisdag den 7/5 kl.13.15 deltar rektor Sirkka Persson i Skolriksdag 2019 programpunkt W. Vi ser fram emot att få dela med oss av våra erfarenheter. Sirkka har tidigare flera gånger bl.a på det …

Läs mer

Vi som jobbar här

Sirkka Persson

Rektor
sirkka.persson@kringlaskolan.se

Magnus Andersson

Biträdande Rektor åk 7-9
magnus.andersson@kringlaskolan.se

Linda Sandblom

Biträdande rektor åk F-6
linda.sandblom@kringlaskolan.se

Mikaela Eldebrink

Ansvarig för elevhälsan åk F-6
mikaela.eldebrink@kringlaskolan.se

Anna-Karin Lindahl

Åk 7-9
Lärare/SYV
anna-karin.lindahl@kringlaskolan.se

Lotta Axby

Åk 1-3 Läslabbet
Förstelärare - Legitimerad Lärare
lotta.axby@kringlaskolan.se

Marianne Barkgård

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marianne.barkgard@kringlaskolan.se

Maria Brunemalm

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
maria.brunemalm@kringlaskolan.se
 

Veronica Bergström

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
veronica.bergstrom@kringlaskolan.se

Madeleine Persson

Åk 1-3
Lärare
madeleine.persson@kringlaskolan.se

Tiina Oksman

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
tiina.oksman@kringlaskolan.se

Marie Granqvist

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marie.granqvist@kringlaskolan.se

Anjuli Kopta

Åk 1-3
Legitimerad lärare
anjuli.kopta@kringlaskolan.se

Gunilla Hjelmlund

Åk 1-3
Legitimerad lärare
gunilla.hjelmlund@kringlaskolan.se

Alexandra Barkavme

Åk 1-3
Legitimerad lärare
alexandra.barkavme@kringlaskolan.se

Elin Wahlstedt

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
elin.wahlstedt@kringlaskolan.se

Jessica Hermansson

Åk 1-3 Åk 7-9
Legitimerad Lärare
jessica.hermansson@kringlaskolan.se

Nedzad Karaahmetovic

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
nedzad.karaahmetovic@kringlaskolan.se

Neila Georges

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
neila.georges@kringlaskolan.se

Josefin Olsson

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
josefin.olsson@kringlaskolan.se

Laila Gawriye

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
laila.gawriye@kringlaskolan.se

Emelie Fjellstedt

Åk 4-6
Legitimerad lärare
emelie.fjellstedt@kringlaskolan.se

Fima George

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
fima.george@kringlaskolan.se

Lina Martelius

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
lina.martelius@kringlaskolan.se

Liselotte Kok

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
liselotte.kok@kringlaskolan.se

Cecilia Bergström

Åk 4-9 Spec
Legitimerad Lärare
cecilia.bergstrom@kringlaskolan.se

Ninous Chabo

Åk 4-9
Lärare
ninous.chabo@kringlaskolan.se

Kristina Tallqvist

Åk 4-9 Slöjd Textil
Lärare
kristina.tallqvist@kringlaskolan.se

David Fundin

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
david.fundin@kringlaskolan.se

Philip Gerges

Åk 5-9
Legitimerad Lärare
philip.gerges@kringlaskolan.se

Mattias Pihl

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
mattias.pihl@kringlaskolan.se

Lisa Thörnberg

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
lisa.thornberg@kringlaskolan.se

Therese Lundh

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
therese.lundh@kringlaskolan.se

Sebastian Larsson

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
sebastian.larsson@kringlaskolan.se

Francisco Delgado

Åk 7-9
Lärare
francisco.delgado@kringlaskolan.se

Lars Hansen

Åk 7-9
Legitimerad lärare
Lars.hansen@kringlaskolan.se

Anna Willford

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
anna.willford@kringlaskolan.se

Kristina Özel-Jakobson

Åk 7-9
kristina.ozel-jakobsson@kringlaskolan.se

Yusef Matte

Åk 4-9
Lärare
yusef.matte@kringlaskolan.se

Ida Liefvergren

Åk 7-9
Lärare
ida.liefvergren@kringlaskolan.se

Jennifer Andersson

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
jennifer.andersson@kringlaskolan.se

Gunilla Karolin

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
gunilla.karolin@kringlaskolan.se

Malin Kosatha

Förskoleklass
Legitimerad förskollärare
malin.kosatha@kringlaskolan.se

Diana Vähäkuopus

Förskoleklass
Legitimerad förskollärare
diana.vahakuopus@kringlaskolan.se

Anna Hällgren

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
anna.hallgren@kringlaskolan.se

Jenny Medin

Fritids/Resurs
Fritidspedagog
jenny.medin@kringlaskolan.se

Anette Hagert

Förskoleklass/Fritids
anette.hagert@kringlaskolan.se

Emel Mete

Förskoleklass/Fritids
emel.mete@kringlaskolan.se
 

Carre Salmela

Fritids/Resurs
carre.salmela@kringlaskolan.se

Lesly Cantarero

Fritids/Resurs
lesly.cantarero@kringlaskolan.se

Nicole Hartwig

Fritids/Resurs
nicole.hartwig@kringlaskolan.se

Carolina Granholm

Fritids/Resurs
carolina.granholm@kringlaskolan.se

Saara Ruotsaari

Fritids/Resurs
saara.ruotsaari@kringlaskolan.se

Joonas Ruotsaari

Fritids/Resurs
joonas.ruotsaari@kringlaskolan.se

Filip Hynninen

Fritids/Resurs
filip.hynninen@kringlaskolan.se

Bachir Katourgi

Fritids/Resurs
bachir.katourgi@kringlaskolan.se

Willian Broberg

Resurs/Fritids
wille.broberg@kringlaskolan.se

Anneli Nilsson

Resurs
anneli.nilsson@kringlaskolan.se

Rebecca Kenk

Resurs
rebecca.kenk@kringlaskolan.se

Hanaa Kassab

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Suhad Alsabahi

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Varouj Jehmezian

Matvärd/Vaktmästare
vaktis@kringlaskolan.se

Gunilla Perrakoski

Skolkurator
skolkurator@kringlaskolan.se

Veronika Wredh

Skolsköterska
skolskoterskan@kringlaskolan.se

Pernilla Ågren

Skolvärdinna
pernilla.agren@kringlaskolan.se

Sandra Lazarevic

Bibliotekarie
sandra.lazarevic@kringlaskolan.se

Serban Albu

IT-support
Dindator.se