kringlaskolan

20 augusti 2018

👏👏👏 Till alla avgångselever på Kringlaskolan vt-18 som presterat så bra och till alla våra ⭐️-lärare som lett eleverna till målen 👏👏👏 Känns extra kul när vi har 20-årsjubileum 🎉 Vi får ofta höra av …

Läs mer
kringlaskolan

20 augusti 2018

Wow! Första sponsorn till Kringlaskolans dag klar - Dindator skänker denna fantastiska gamingstol som vi får lotta ut - TACK :) Kringlaskolans dag den 28/8 kl.17.00 - 18.30 Hoppas vi ses!

Läs mer
kringlaskolan

20 augusti 2018

Snart är det dags :) Kringlaskolans dag 2018 Tisdag 28/8 kl.17.00 - 18.30 Syftet med denna dag är fortfarande elevfonden så vi tar tacksamt emot sponsring.

Läs mer
kringlaskolan

20 augusti 2018

Nu även på fb Expressen och Expressen story https://www.facebook.com/expressenstory/videos/1639092616197062/

Läs mer
kringlaskolan

19 augusti 2018

Läs mer
kringlaskolan

18 augusti 2018

Tänk om vi alla vore lika öppenhjärtiga https://www.facebook.com/powerofpositivity/videos/10155759241967371/

Läs mer

16 augusti 2018

Idag firar vi skolstart :)

Läs mer
kringlaskolan

15 augusti 2018

http://www.barnenshinderbana.se/sodertalje-2018/

Läs mer
kringlaskolan

14 augusti 2018

NY VIKTIG INFORMATION ! Morgondagens Välkomst- och IUP -samtal blir det viktigaste du varit på tillsammans med ditt barn. Var noga med att passa tiden då det är 520 st samtal som skall hållas under …

Läs mer
kringlaskolan

14 augusti 2018

OBS! Skolans parkering är ENDAST till för skolans personal. Föräldrar får parkera på annan plats, ex centrum eller gästparkering i bostadsområdena.

Läs mer
kringlaskolan

10 augusti 2018

Det gäller att starta dagen bra och gärna med ett leende för det sätter riktningen på resten av dagen. Idag bjuder världens bästa personal på dans 😊

Läs mer
kringlaskolan

8 augusti 2018

Här står rektor med sina två biträdande rektorer och väntar på bästa personalen 😊 Utbildningsdagar 8 + 9 Augusti

Läs mer
kringlaskolan

6 augusti 2018

Ända in i det sista utnyttjas tiden under elevernas lov till förbättringar i både inne och utemiljö för både elever & personal. Detta lov vill vi säga extra tack till Joonas & Wille som både haft …

Läs mer
kringlaskolan

6 augusti 2018

Att uppmärksamma mångfald och fira skolstart, lika viktigt då som nu 💜 till Kringlaskolan är alla välkomna https://www.lt.se/artikel/stockholm/sodertalje/lt-play-har-sjunger-lararna-for-eleverna

Läs mer
kringlaskolan

2 augusti 2018

Mera fix både inne och ute 😊 För både elevers och personals trivsel och glädje

Läs mer
kringlaskolan

2 augusti 2018

Blixtar och dunder. Magiska under, så kom då ÄNTLIGEN regnet och med det lite svalka 😊 Ni skall veta vilka hjältar personalen är som jobbat i denna värme där det varit i princip lika varmt inne som …

Läs mer
kringlaskolan

30 juli 2018

Fixandet fortsätter så det skall vara så fint som möjligt till skolstart 😊

Läs mer
kringlaskolan

30 juli 2018

Tänk att komma tillbaka efter semestern och mötas av dessa två brev ❤️ Det ena fyllt med omsorgsfullt knölade hjärtkonfetti i olika färger och det andra med fint vikta Love-hjärtan och ett fint …

Läs mer
kringlaskolan

29 juli 2018

Är du man? Kanske pappa, farfar eller morfar? Eller kanske är du storebror? ALLA män se hit 😊 Fick höra att män generellt sett visar mindre intresse för människors särskilda behov. Att manliga …

Läs mer
kringlaskolan

25 juli 2018

Här kommer en riktigt varm och solig hälsning från er rektor i Skärgården ☀️ Hoppas ni alla har en fin sommar och samlar energi till hösten. Det har jag gjort så jag ser fram emot att börja jobba på …

Läs mer

Vi som jobbar här

Sirkka Persson

Rektor
sirkka.persson@kringlaskolan.se

Linda Sandblom

Biträdande rektor åk F-6
linda.sandblom@kringlaskolan.se

Magnus Andersson

Biträdande Rektor åk 7-9
magnus.andersson@kringlaskolan.se

Anna-Karin Lindahl

SYV/Studio
SYV@kringlaskolan.se

Lotta Axby

Åk 1-3 Läslabbet
Förstelärare - Legitimerad Lärare
lotta.axby@kringlaskolan.se

Marianne Barkgård

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marianne.barkgard@kringlaskolan.se

Maria Brunemalm

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Nina Mykkänen Bryant

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
nina.mykkanen-bryant@kringlaskolan.se

Johanna Kivinniemi Svensson

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Veronica Bergström

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
 

Madeleine Persson

Åk 1-3
Lärare
madeleine.persson@kringlaskolan.se

Tiina Oksman

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
tiina.oksman@kringlaskolan.se

Marie Granqvist

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
marie.granqvist@kringlaskolan.se

Elin Wahlstedt

Åk 1-3
Legitimerad Lärare
elin.wahlstedt@kringlaskolan.se

Jessica Hermansson

Åk 1-3 Åk 7-9
Legitimerad Lärare
jessica.hermansson@kringlaskolan.se

Nedzad Karaahmetovic

Åk 1-6
Legitimerad Lärare
nedzad.karaahmetovic@kringlaskolan.se

Neila Georges

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
neila.georges@kringlaskolan.se

Josefin Olsson

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
josefin.olsson@kringlaskolan.se

Ninous Chabo

Åk 4-9
Lärare
ninous.chabo@kringlaskolan.se

Laila Gawriye

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
 

Vakans

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
 

Fima George

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
fima.george@kringlaskolan.se

Lina Martelius

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
lina.martelius@kringlaskolan.se

Liselotte Kok

Åk 4-6
Legitimerad Lärare
liselotte.kok@kringlaskolan.se

Cecilia Bergström

Åk 4-9 Spec
Legitimerad Lärare
cecilia.bergstrom@kringlaskolan.se

Camilla Linden

Musik
 

Lotta Söderholm

Socialpedagog
 

David Fundin

Åk 4-9
Legitimerad Lärare
david.fundin@kringlaskolan.se

Philip Gerges

Åk 5-9
Legitimerad Lärare
philip.gerges@kringlaskolan.se

Mattias Pihl

Åk 7-9
Förstelärare - Legitimerad Lärare
mattias.pihl@kringlaskolan.se

Lisa Thörnberg

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
lisa.thornberg@kringlaskolan.se

Therese Lundh

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
therese.lundh@kringlaskolan.se

Sebastian Larsson

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
sebastian.larsson@kringlaskolan.se

Francisco Delgado

Åk 7-9
Lärare
francisco.delgado@kringlaskolan.se

Anna Willford

Åk 7-9
Legitimerad Lärare
anna.willford@kringlaskolan.se

Kristina Özel-Jakobson

Åk 7-9
kristina.ozel-jakobsson@kringlaskolan.se

Jennifer Andersson

Förskoleklass/Fritids
Legitimerad Förskollärare
jennifer.andersson@kringlaskolan.se

Gunilla Karolin

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
gunilla.karolin@kringlaskolan.se

Anna Hällgren

Förskoleklass/Fritids
Förskollärare
anna.hallgren@kringlaskolan.se

Amel Mete

Förskoleklass/Fritids
 

Jenny Medin

Fritids/Resurs
Fritidspedagog
jenny.medin@kringlaskolan.se

Carre Salmela

Fritids/Resurs
carre.salmela@kringlaskolan.se

Lesly Cantarero

Fritids/Resurs
lesly.cantarero@kringlaskolan.se

Nicole Hartwig

Fritids/Resurs
nicole.hartwig@kringlaskolan.se

Carolina Granholm

Fritids/Resurs
carolina.granholm@kringlaskolan.se

Vakans

Fritids/Resurs
 

Mikaela Eldebrink

Fritids/Resurs
mikaela.eldebrink@kringlaskolan.se

Joonas Ruotsaari

Fritids/Resurs
joonas.ruotsaari@kringlaskolan.se

Filip Hynninen

Fritids/Resurs
filip.hynninen@kringlaskolan.se

William Broberg

Fritids/Resurs
william.broberg@kringlaskolan.se

Veronica Hoffman

Resurs
veronica.hoffman@kringlaskolan.se

Anneli Nilsson

Resurs
anneli.nilsson@kringlaskolan.se

Charlotte Richardsson

Resurs
charlotte.richardsson@kringlaskolan.se

Rebecca Kenk

Resurs
rebecca.kenk@kringlaskolan.se

Agneta Pettersson

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Hanaa Kassab

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Suhad Alsabahi

Matvärdinna
matsalen@kringlaskolan.se

Gunilla Perrakoski

Skolkurator
skolkurator@kringlaskolan.se

Veronika Wredh

Skolsköterska
skolskoterskan@kringlaskolan.se

Lena Matton

Skolsekreterare
lena.matton@kringlaskolan.se

Pernilla Ågren

Skolvärdinna
pernilla.agren@kringlaskolan.se

Sandra Lazarevic

Bibliotekarie
sandra.lazarevic@kringlaskolan.se

Vakans

Vaktmästare/Resurs
 

Varouj Jehmezian

Vaktmästare
vaktis@kringlaskolan.se

Peter Polvi

IT-support
Dindator.se

Peter Karlsson

IT-support
Dindator.se

Serban Albu

IT-support
Dindator.se